Balineska

Balineska je kočka orientálního typu siamského zbarvení s polodlouhou srstí.
Tělo má štíhlé, elegantní, s dlouhými, zužujícími se liniemi, pružné, dobře osvalené. Plece nejsou širší než kyčle. Hlava je klínovitá s přímými liniemi. Klín začíná na nose a pozvolna se po obou stranách rozšiřuje až k uším. V obou těchto liniích by nemělo být žádné přerušení (whisker break). Lebka je při pohledu ze strany lehce konvexní. Nos je dlouhý a přímý, prodlužuje bez přerušení linii čela. Čenich je úzký, brada středně velká. Konec brady je ve svislé linii se špičkou nosu. Uši jsou velké, zašpičatělé, na bázi široké. Prodlužují linii klínu. Očí jsou středně velké, ani vystupující, ani hluboko ležící, ve tvaru mandle, živě zářivě modré.
Končetiny jsou dlouhé, s jemnými malými oválnými tlapkami.
Struktura srsti je jemná, hedvábná, na těle je srst středně dlouhá, na límci, na plecích a na ocase poněkud delší. Srst je bez vlnaté podsady.
Balineska má na obličeji, uších, nohách a ocase odznaky. Základní barva těla je ledovcově bílá. Odstín těla musí být co nejsvětlejší, neboť standard požaduje co největší kontrast mezi tělem a odznaky. Nedostatečný kontrast je považován za chybu a může zásadně ovlivnit výstavní hodnocení. Je nutno křížit vždy dvě balinesky mezi sebou, abychom získali všechny potomky siamského zbarvení s polodlouhou srstí.