Cornish rex

Cornish rex patří do skupiny koček s krátkou zvlněnou srstí. Je to středně velká kočka.
Hlava má tvar středního klínu. Délka hlavy by měla být zhruba o třetinu větší než její maximální šířka. Hlava se výrazně zužuje k bradě. Profil je rovný od středu čela až ke špičce nosu. Lebka je plochá, nos rovný a brada výrazná. Hmatové chlupy a obočí jsou zkadeřené. Uši jsou velké a široce nasazené. Vybíhají do zakulacené špičky a jsou pokryty jemnými chloupky. Jsou vysoko posazené na hlavě. Oči jsou velké, ve tvaru mandle; jsou zářivé, jasné a čisté, jakékoli barvy, která odpovídá barevné varietě.
Tělo je středně dlouhé, pevné, svalnaté, ale štíhlé.
Končetiny jsou dlouhé, rovné a štíhlé, takže zvíře budí dojem vysokonohé kočky. Tlapky jsou malé a oválné.
Ocas je dlouhý, tenký a vybíhající do špičky. Je pokrytý zkadeřenou srstí.
Srst je krátká, hustá, trochu plyšovitá, bez ostrých krycích chlupů. Je zkadeřená nebo zvlněná, především na hřbetě a na ocase. Koťata rexů se rodí se zvlněnými chloupky, které se jim asi po týdnu života začínají narovnávat. Tuto nevýstavní kondicí si udržují až do doby, kdy jim společně s definitivním chrupem naroste i trvale kudrnatá srst. Jsou uznány všechny barvy a kresby včetně kombinací s bílou. Je povoleno jakékoli množství bílé.
FIFe uznává 1093 barevných variet, které jsou rozděleny do sedmi posuzovacích skupin podle kombinací barev, kresby a odznaků.