Javánská

Javánská kočka patří do plemenné skupiny orientálních koček spolu s kočkami siamskými, orientálními a balineskami. Je to polodlouhosrsté provedení orientální krátkosrsté kočky.
Tělo javánské kočky je štíhlé, s dlouhými, zužujícími se liniemi, pružné a dobře osvalené. Plece nejsou širší než kyčle. Hlava je středně velká, dobře vyvážená, klínovitá s přímými liniemi, kdy klín začíná na nose a pozvolna se rozšiřuje k uším. Je posazena na dlouhém, štíhlém krku. Lebka je ze strany lehce konvexní. Nos je dlouhý a přímý. Čenich je úzký, brada středně velká a ve svislé linii se špičkou nosu. Uši jsou velké, zašpičatělé, na bázi široké. Oči jsou středně velké ve tvaru mandle, jsou živě, zářivě zelené.
Končetiny jsou dlouhé a jemné, s malými oválnými tlapkami.
Ocas je velmi dlouhý, tenký v nasazení a vybíhá do jemné špičky.
Srst je jemná, hedvábná. Na těle je středně dlouhá, poněkud delší je na límci, plecích a ocase. Je bez podsady. Javánská kočka se v mnohém shoduje s balineskami, ale odlišuje se výrazně barvou srsti a barvou očí. Javánské kočky nemají stejně jako orientální krátkosrsté kočky žádné odznaky ani modré oči.
FIFe uznává více než 150 barevných variet základních i ředěných barev, z nichž některé existují pouze teoreticky.