Korat

Patří do skupiny krátkosrstých koček. Je to středně velká kočka s ostražitým, bdělým výrazem.
Hlava je při pohledu zpředu srdcovitě tvarovaná, široká mezi očima a nad nimi. Chloupky obočí vytvářejí horní křivku srdcovitého tvaru. Vnější strany obličeje se mírně sklánějí dolů k bradě, čímž doplňují tvar srdce. Nos je v dobrých proporcích k obličeji, s lehkým prohnutím při pohledu z profilu. Špička nosu a čenich jsou lehce zakřivené směrem dolů (tzv. lví tvar). Lícní kosti a brada jsou silné a dobře vyvinuté. Čenich nesmí být ostře zašpičatělý ani hranatý. Uši jsou velké, široce nasazené, s lehce zakulacenými špičkami. Vnitřní strana uší je slabě osrstěná, vnější je pokrytá extrémně krátkými, přiléhajícími chlupy. Uši jsou na hlavě vysoko posazené. Oči jsou velké a kulaté, dobře otevřené, ale vzhledem k rozměrům obličeje se jeví jako příliš velké. Jsou zářivé a výrazné, jasně zelené barvě se dává přednost, ale jantarová barva je povolena.
Tělo není ani krátké jako u manxů, ani tak dlouhé jako u koček siamských. Je svalnaté, pružné, plné síly. Hmotnost kočky je ve skutečnosti vyšší, než bychom podle vzhledu očekávali. Hřbet je klenutý.
Zadní končetiny jsou poněkud vyšší než přední, s oválnými tlapkami.
Ocas je středně dlouhý, silný v nasazení, vybíhající do zakulacené špičky.
Srst je krátká až středně dlouhá, těsně přilehlá k tělu. Má tendenci rozdělovat se podél páteře, když je kočka v pohybu. Barva srsti je jednotná, stříbřitě modrošedá, špičky chlupů mají stříbřitý tipping; čím víc je stříbřité, tím lépe. Na končetinách je stříbřitý lesk intenzivnější.
Nosní zrcátko a polštářky tlapek jsou modro-šedé až levandulově růžové. Kočky tohoto plemene jsou poněkud jemněji stavěné a menší než kocouři.
Chybami jsou bílé chlupy nebo skvrny, jakékoli jiné zbarvení než stříbřitě modré a také náznaky kresby.