Mainská mývalí

Mainská mývalí je mohutné plemeno s hranatým obrysem hlavy a velkýma ušima, s širokým hrudníkem, silnou kostrou, dlouhým, pevně osvaleným hranatým tělem a dlouhým vlajícím ocasem. Kocouři mají na rozdíl od koček velmi silnou, svalnatou šíji.
Tělo je dlouhé, se silnou kostrou a silným hrudníkem. Je pevně osvalené a působí dojmem síly.
Končetiny jsou středně dlouhé, silné a tvoří s tělem pravý úhel. Tlapky jsou velké a kulaté, s chomáčky chlupů mezi prsty.
Ocas má být nejméně stejně dlouhý jako tělo od lopatek ke kořeni ocasu. V nasazení je široký, sbíhá se do špičky s plnou dlouhou, vlající srstí. Osrstění ocasu je bohaté a vždy volně vlající.
Hlava je hranatá, čelo jemně klenuté, lícní kosti jsou vysoko posazené a dopředu vyklenuté. Uši jsou velké, v nasazení široké a mírně se sbíhající ke špičkám. Rysí štětičky jsou žádoucí. Chomáčky chlupů v ušních boltcích přesahují přes zevní okraj uší ven. Oči jsou velké, daleko posazené od sebe. Jsou lehce oválné, ale ne ve tvaru mandle. Když jsou plně otevřené, působí kulatým dojmem. Je povolena jakákoli barva očí. Žádoucí je, aby byly jasné.
U tohoto plemene jsou uznány jakékoli přírodní barvy a kresby kromě čokoládové, skořicové, lilové a plavé barvy a siamského a barmského ředění. Měděné, zlaté a zelené oči jsou povoleny u všech barevných variet. Mezi barvou očí a zbarvením srsti neexistuje žádná vazba. Zcela dospělí kocouři mívají obvykle větší a širší hlavu než kočky, jsou mnohem mohutnější a jsou typickými představiteli tohoto nádherného přírodního plemene. Mainská mývalí kočka dospívá mnohem později než jiná plemena.

Naši chovatelé:
paní Žáková