Manx

Bezocasá kočka manx je zařazena do skupiny krátkosrstých koček. Je to středně velká kočka s krátkým hřbetem a hlubokými boky.
Hlava je relativně velká a kulatá, působí dojmem buclatých tváří (vystupujících dopředu). Nos je středně dlouhý bez výrazného stopu, ale ne tupý. Uši jsou středně velké, otevřené v nasazení, lehce se sbíhající do špičky. Jsou umístěny relativně vysoko na hlavě. Oči jsou velké a kulaté, jejich barva by měla odpovídat příslušné barevné varietě jako u britské kočky. Barva očí však nemá u manxe velký význam.
Tělo je silné, kompaktní, s širokou hrudí. Boky jsou velmi hluboké.
Končetiny jsou dobře osvalené. Přední jsou krátké a dost široce od sebe postavené, takže je zřetelná široká hruď. Zadní končetiny jsou vyšší než přední. Tlapky končetin jsou kulaté.
Srst je krátká s dvojitou strukturou. Podsada je měkká a hustá a působí dojmem polštáře. Jsou povoleny všechny barvy, kresby i barevné kombinace s bílou. Je povoleno jakékoli množství bílé.
Nosní zrcátko a polštářky tlapek mají zbarvení harmonující s barvou srsti.
FIFe uznává tři typy podle délky pahýlu ocasu:
MAN 51 - rumpy; absolutní bezocasost, na konci páteře musí být výrazná prohlubeň
MAN 52 - rumpy riser; páteř (křížová kost) směřuje nahoru, dojem bezocasosti by neměl být rušen
MAN 53 - stumpy; krátký a tlustý ocas je často nepravidelného tvaru, avšak bez ohybu a zálomku, neměl by být delší než tři centimetry