Egyptská mau

Egyptská mau stříbřitá černě tečkovaná patří do skupiny krátkosrstých koček s aguti faktorem (tečkovaná kresba). Je to středně velká kočka, která vytváří dojem aktivního, nádherně zbarveného zvířete.
Hlava tvoří lehce zakulacený, středně dlouhý klín, bez plochých kontur. Nos by měl být po celé délce při pohledu zepředu stejně široký. Uši jsou středně velké až velké, široké v nasazení, pozorně vztyčené a mírně vybíhající do špičky. Vnitřní strana je jemně lasturově růžová, skoro průhledná. Chlupy na uších jsou krátké a těsně přiléhající. Uši mohou mít chomáčky chlupů. Oči jsou velké ve tvaru mandle. Mají bdělý, ostražitý výraz. Barva je světle angreštově zelená. Jen u mladých zvířat do pohlavní dospělosti je povolen jantarový nádech.
Tělo je středně dlouhé, půvabné, s dobře vyvinutými svaly. Volný kožní záhyb se rozprostírá od boků ke kolenům zadních končetin. Celková vyváženost proporcí je více hodnocena než vlastní velikost kočky.
Zadní končetiny jsou poměrně delší, což u vzpřímeně stojící kočky vyvolává dojem, jako by se vypínala na špičkách prstů. Tlapky jsou úzké, půvabné, lehce oválné, téměř kulatého tvaru.
Srst je krátká, hustá, jemná, pružná, s hedvábným leskem. Musí být výrazně tečkovaná. Tečky proměnlivé velikosti a tvaru jsou náhodně rozděleny po trupu, ale vždy musí být zřetelně a jasně od sebe odděleny základní barvou. Tečkovaná kresba nemusí být jednotná na obou stranách trupu. Na hrudním koši je jeden nebo více přerušovaných náhrdelníků, kresba na lopatkách tvoří přechod mezi proužky a tečkováním. Podél páteře se v ideálním případě nacházejí podlouhlé skvrny.
Ocas je výrazně kroužkovaný a zakončený jednobarevnou špičkou.
FIFe uznává tři barevné variety: bronzová (MAU n 24), stříbřitá černě tečkovaná (MAU ns 24) a černá kouřová (MAU ns)