Ocicat

Ocicat patří do skupiny krátkosrstých koček s aguti - faktorem (tečkovaná kresba). Kočky tohoto plemene působí dojmem atletického zvířete. Ocicat je kočka dobře osvalená a stavěná, graciézní a pružná. V dospělosti váží pět až sedm kilogramů.
Hlava je graciézně posazená na vyklenutém krku. Lebka tvoří modifikovaný klínovitý tvar s lehkým zakřivením od čenichu k tvářím, se zřetelným, ale mírným vzestupem od hřbetu nosu k obočí. Brada je výrazná, se silnými a pevnými čelistmi. Uši jsou středně velké, pozorně vztyčené. Pokud jsou opatřeny štětičkami, vyrůstají štětičky kolmo ze špiček ušních boltců a jsou považovány za přednost. Uši jsou nasazeny v úhlu pětačtyřiceti stupňů. Oči jsou velké, ve tvaru mandle, mírně šikmo posazené k uším. Odstup mezi očima je větší než šířka oka. Jsou povoleny všechny barvy očí s výjimkou modré. Mezi barvou srsti a očí není žádná souvislost. Přednost se dává intenzivně čisté barvě.
Končetiny jsou středně dlouhé, dobře tvarované, svalnaté a plné síly.
Ocas je v poměru k tělu dlouhý a sbíhá se do špičky.
Srst je krátká, hladká, s hedvábnou texturou a lesklým třpytem, pevná a těsně přiléhavá. Kresba na hlavě je stejná jako u všech tečkovaných koček. Podél páteře od lopatek až po ocas probíhají kulaté skvrny. Tečkování na plecích a na zadní části trupu je bohatě roztroušeno a pokračuje hluboko na končetiny. Po stranách těla se objevují velké, dobře rozmístěné skvrny ve tvaru otisku palce (jedna skvrna, která je obklopena dalšími - tzv. býčí oko).