Ragdoll

Ragdoll je masivní velká kočka se středně silnou kostrou a svalnatým tělem. Celkově působí jako velká a silná. Tělo má dlouhé a svalnaté. Hruď je široká a dobře vyvinutá. Dospělá kočka je stejně široká v plecích jako v zadní, těžší a svalnatější části těla.
Končetiny má středně dlouhé, zadní jsou o něco delší než přední; hřbetní linie je proto skloněna poněkud vpřed. Tlapky má velké a kulaté s kompaktními chomáčky chlupů mezi prsty.
Ocas je dlouhý, středně silný v nasazení, ke špičce se poněkud zužuje. Je dobře osrstěný a huňatý.
Hlava na krátkém, silném krku je široká ve tvaru modifikovaného klínu, s plochým prostorem mezi ušima. Nos má mít v horní třetině lehké vyklenutí. Tváře jsou dobře vyvinuté a zaoblená tlamička se zužuje k bradě. Uši jsou středně velké se zakulacenými špičkami, nasazené daleko od sebe a lehce skloněné směrem vpřed. Oči má velké a oválné. Zevní okraj oka by měl tvořit jednu linii s nasazením ucha. Ragdoll má modré oči v souladu se zbarvením těla.
Srst je střední délky s hustou, měkkou, hedvábnou texturou. Leží na těle a jen při pohybu se rozevírá. Nejdelší je na krku a lemuje zevní obrys obličeje, což působí dojmem bryndáčku. V obličeji je srst krátká a od konce hlavy přes lopatky směrem ke hřbetu se postupně prodlužuje. Na bocích, zádi a břiše je středně dlouhá až dlouhá, na předních končetinách krátká až polodlouhá.
Dospívají ve třech až čtyřech letech. Ragdoll colour point (seal point) má odznaky - uši, masku, končetiny a ocas - v barvě černohnědé. Základní barva srsti je slonová kost, mezi základní barvou a barvou odznaků musí být výrazný kontrast.
Do roku 1998 byly kromě uznaných barevných variet registrovány ještě variety mitted, které se využívaly pouze k chovu - nemohly tedy získat titul. Od 1. ledna 1999 FIFe tyto barevné variety oficiálně uznala.


Chovatelské stanice v ZO Pardubice:

BLUE NOSE*CZ