Siamská

Siamská patří do skupiny krátkosrstých koček orientálního typu s typickým akromelanickým zbarvením. Ideální kočka je štíhlá, elegantní, s dlouhými zužujícími se liniemi, pružná a dobře osvalená.
Hlava je středně velká, klínovitá s přímými liniemi. V nich by nemělo být žádné přerušení (whisker break). Klín začíná na nose a rozšiřuje se pozvolna po obou stranách až k uším. Lebka je při pohledu ze strany lehce konvexní. Nos je dlouhý, přímý a bez přerušení prodlužuje linii čela, čenich je úzký. Uši jsou velké, zašpičatělé a na bázi široké. Oči jsou středně velké, ve tvaru mandle, k nosu lehce šikmo posazené. Jejich barva je intenzivně modrá, čistá, jasná a zářivá. Krk je dlouhý a štíhlý.
Tělo je osvalené, půvabné a elegantní, dlouhé a štíhlé. Plece nejsou širší než kyčle.
Končetiny jsou dlouhé, zakončené malými, oválnými tlapkami.
Ocas je tenký (i v nasazení) a velmi dlouhý. Vybíhá do jemné špičky.
Srst je lesklá a hedvábná, jemná a velmi krátká. Hladce přiléhá k tělu a je téměř bez podsady. Základní barva těla je v ideálním případě bílá, běžně je béžová až světle plavá. Měla by být rovnoměrná s lehkým stínováním na bocích, které je povoleno. V každém případě však musí být jasný kontrast mezi barvou těla a odznaky.
Odznaky se nacházejí na obličeji, na uších, končetinách a na ocase. Mezi chyby, vylučující udělení certifikátu, patří mj. i nedostatek kontrastu mezi odznaky a barvou těla. Bílé skvrny nebo i bílé prsty či jiná barva očí než modrá jsou důvodem k diskvalifikaci.

Chovatelské stanice a chovatelé v ZO Pardubice:
ABAKUS*CZ paní Mikudová